poland flag icon

Slovo úvodem. Veřejné zasedání zastupitelstva obce se bude konat až v červnu, tentokrát pouze shrnu dění v obcích.

Opravy povrchů místních komunikací v Bulovce již začaly. Nyní probíhají přípravné práce před konečnou pokládkou povrchů. Cenu oprav jsme ponížili pracemi, které byly provedeny již v loňském roce. Úpravy příkopů a opravy propustků provedli naši zaměstnanci. Hasiči nám zase letos ušetřili mytím opravovaných komunikací. Konečná pokládka povrchů začne tento pátek 20.5. cestou od p. Drahoňovského k p. Plačkovi a balená na cestu ke hřbitovu. Ostatní dvě cesty – Štemberk a od p. Kejzlarové k p. Davidovi se budou pokládat 23. a 24. června 2016. V případě změny Vás budeme informovat rozhlasem.

 

Na přelomu dubna a května jsme všichni měli možnost si uklidit své obydlí a dvory. 30. dubna se pálily čarodějnice, děkujeme za nahlášení 28 velkých ohňů a že hasiči nemuseli nikde zasahovat a děkujeme hasičům, že vše pohlídali. Sportovcům děkujeme za postavení velké čarodějnice a přípravu čarodějnic na hřišti. Všem malým i velkým čarodějnicím děkujeme za účast na našem čarodějnickém pochodu od hospody na hřiště i zdobení čarodějnické chýše. Věřím, že všichni, kdo jste s námi byli na hřišti jste si pěkně zasoutěžili, zatancovali, pobavili se a prostě si to užili.

Další akcí pro děti bude 4. června tradiční Dětský den, pořádaný TJ Sokol Bulovka. Sejdeme se v 10:00hod a opět si zasoutěžíme v tradičních disciplínách.

18. června se vydáme opět k vodopádům, cestou budeme opět plnit různé úkoly, hledat poklad, opékat buřtíka… Pochod pro Vás opět připravují děvčata ze Spozu a již nyní se na Vás těšíme. J Sraz je v sobotu 18. června v 10:00 hod u hospody v Bulovce.

 

Červen je nabitý kulturními, společenskými i sportovními akcemi a 25. června budeme slavit 670. výročí založení našich obcí a vrcholit budou i naše soutěže jak fotografická o nové pohlednice obcí, tak výtvarná, kde nám děti malovaly, co jim v obci chybí. Díky darům celodenní program pořád rozšiřujeme, kromě hlavního programu, který najdete na plakátech, jsou připraveny doplňkové programy – skákací atrakce, malování na obličej, airbrush a další překvapení. Mezi hlavní sponzory patří firmy Silkom, Dobet, Zámecký pivovar Frýdlant, Petr Raiman, Projekční kancelář Meliprojekt Hejnice, Stavebniny Žilka a Milan Brzobohatý – Prodej zahradní a lesní techniky. Vstupenky i památeční trička si můžete již nyní zakoupit v kanceláři Obecního úřadu.

Romana Šidlová, starostka obce Bulovka